Płyta dibond

Odpowiednio przygotowana reklama pełni niezwykle ważną rolę w całym działaniu marketingowym. Rzeczywiście może zwiększyć sprzedaż produktu, ale też sprawić, iż dana marka stanie się rozpoznawalna. Doskonałym wyborem może być dibond.

Dibond – jakość i design w jednym

Dibond jest wielowarstwowym materiałem kompozytowym. Co istotne, produkuje się go w formie płyt o naprawdę różnych wymiarach i wielkości. Z obydwu stron znajduje się aluminium, które sprawia, że ta płyta kompozytowa tak dobrze się prezentuje i jest elegancka. Natomiast jej rdzeń stanowi polietylen, który jest lekki. To połączenie metalu z tworzywem sztucznym zapewnia płycie kompozytowej estetyczny wygląd, ale też dużą dawkę funkcjonalności i trwałość. Dibond ma naprawdę szerokie zastosowanie w branży reklamowej. Można go wykorzystać do różnego rodzaju tablic czy tabliczek reklamowych, ale też do materiałów marketingowych. Niewątpliwie dibond wyróżnia się niską masą, zaś jego sztywność jest zwiększona. Do tego wszystkiego cechuje go duża odporność na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, a przy tym jego cena nie jest wysoka. Płyty dibond można wykorzystać w reklamie zewnętrznej. Wynika to z faktu, iż są odporne na rozwarstwienia, zmienne warunki atmosferyczne, w tym nawet intensywne promieniowanie UV oraz opady. Ten materiał cechuje również stabilność wizualna, a więc nawet po długim czasie nie blaknie czy nie butwieje. Wykorzystując dibond w reklamie, można zyskać naprawdę skuteczny przekaz i to bez inwestowania bardzo dużego kapitału.

Zastosowanie dibondu w reklamie, czyli wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat

Płyty dibond są łatwe w obróbce. Można je swobodnie docinać, ale też wycinać z nich różnorodne kształty. Z tego też powodu wykorzystanie tego materiału jako nośnika reklamy jest naprawdę różnorodne. Nie bez znaczenia jest fakt, że powierzchnia płyty kompozytowej może tak naprawdę mieć dowolny kolor. Do tego wszystkiego można wybrać dibond o różnej fakturze, np. gładkiej czy też szczotkowanej, ale i lustrzany. Nadruk na dibondzie jest także maksymalnie trwały, zatem płyty kompozytowe dibond cechuje nie tylko świetna jakość, ale też design. Do tego wszystkiego są naprawdę dobrym nośnikiem reklamy czy informacji. Z dibondu można tworzyć szyldy reklamowe oraz tzw. potykacze reklamowe. Ta płyta kompozytowa może być wykorzystana do przygotowania tablic czy tabliczek, na których będą umieszczone różnorodne treści reklamowe czy informacyjne. Z dibondu można przygotować tabliczki opisujące siedzibę firmy, ale też w pełni spersonalizowane tabliczki w biurowcach. Można wykonać nawet podświetlane logo z płyt dibond. To nadal nie wszystko, jeśli chodzi o zastosowanie dibondu w reklamie, bo sprawdzi się też do produkcji gadżetów reklamowych czy firmowych. Można z niego przygotować przestrzenne litery czy nawet breloki. Płyta kompozytowa dibond może być wykorzystana w reklamie wewnętrznej, ale też zewnętrznej. Co ciekawe, dzięki swojej wytrzymałości ma też zastosowanie w tworzeniu mobilnych stoisk reklamowych, np. na targach branżowych, ale też na wystawach czy w muzeum. Dibond można podświetlać oświetleniem LED i w ten sposób jeszcze bardziej podkreślić efekt wizualny reklamy.

Dlaczego warto zdecydować się na płyty dibond?

Płyty kompozytowe dibond są niewątpliwie materiałem niezwykle uniwersalnym, a przy tym trwałym. Do tego wszystkiego są też proste w obróbce. Zaletą jest także relatywnie niska cena. Rzeczywiście dibond ma też szerokie zastosowanie w branży reklamowej i w szeroko rozumianym marketingu. Tablice reklamowe z dibondu przyciągają uwagę, jednocześnie są niezwykle estetyczne i zachwycają siłą przekazu. Umieszczone w odpowiednim miejscu są niezbędnym elementem, zarówno reklamy produktu, jak i przekazu informacyjnego. Płyty kompozytowe można wykorzystać do wykonania przestrzennych liter, które dodatkowo można podświetlić. Jeżeli szukacie skutecznej reklamy, to rzeczywiście do tego celu warto wykorzystać płyty dibond, które mają naprawdę doskonały stosunek jakości do ceny.