Tkaniny do podświetleń

Reklama i działania marketingowe muszą być skuteczne, aby można było uzyskać należyty efekt. Do reklamy stosuje się różne rozwiązania, których celem jest osiągnięcie większej sprzedaży, zareklamowanie produktu, czy zdobycie rozpoznawalności marki. Na pewno prosty, acz skuteczny, bo wzmocniony, przekaz może mieć reklama na tkaninach do podświetleń.

Tkaniny do podświetleń – co warto wiedzieć?

Tkaniny do podświetleń są to tkaniny do kasetonów obszyte silikonem. Są to specjalistyczne tkaniny, na których można wykonać różne rodzaje nadruku. Rzeczywiście mają one szerokie spektrum zastosowania. Można wykorzystać je choćby do billboardów, citylightów czy lightboxów. Służą one do druku np. wielobarwnej grafiki czy napisów. Tekstylna grafika po obszyciu, ale też wzmocnieniu silikonową taśmą, montowana jest na aluminiowej ramie kasetonu. Rama plus tkanina tworzy reklamę, która jest efektowna. Na pewno kasetony z napinaną tkaniną cechuje łatwość wymiany materiału. Otóż tkaninę wraz z silikonem wkłada się w przeznaczoną do tego szczelinę, a następnie napina się ją na ramie. Stawiając na wysokiej jakości tkaninę, można zyskać mocne napięcie wydruku, co z kolei przekłada się również na możliwość jej podświetlenia. Tego typu tkaniny do kasetonów mają naprawdę szerokie zastosowanie w reklamie wewnętrznej. Można je umieścić na stanowiskach wystawienniczych czy sklepowych, ale mogą też pełnić rolę informacyjną w biurowcach czy innych budynkach użytku publicznego.

Tkaniny do podświetleń do kasetonów – doskonałe narzędzie promocyjne

Reklama, aby dotarła do potencjalnego klienta, powinna być ciekawa, ale też musi przyciągać uwagę. Jednocześnie większość inwestorów nie zawsze posiada duży kapitał. Na szczęście można wykorzystać właśnie tkaniny do podświetleń do kasetonów, które są świetnym narzędziem promocyjnym. Tkaniny można przygotować w dowolnym rozmiarze, co pozwala na wykonanie nawet reklamy wielkoformatowej. Można dzięki nim zyskać zarówno prostą, jak i oryginalną reklamę. Można wyeksponować naprawdę obszerną grafikę, nawet na całej ścianie, ale też wykonać uniwersalny nośnik informacyjny, czy taki, który będzie znajdował się na stanowisku promocyjnym. Tkaniny umieszczone na profilach sprawdzą się na stoiskach targowych, ale też mogą służyć do przedstawienia informacji w siedzibie firmy. Do wyboru są tkaniny do podświetleń albo tkaniny niepodświetlane. Tkaniny do kasetonów obszyte silikonem dają też nieograniczone możliwości zastosowania grafik. Można wykorzystać je do standów, które są dodatkowo podświetlane LED, ale też ścianek konstrukcyjnych czy ram świetlnych z matrycą.

Wydruki reklamowe na tkaninach – efektywne działanie marketingowe

Wydruki na tkaninach mogą być skuteczną formą reklamy np. w centrach handlowych czy innych sklepach. Sama konstrukcja profili jest aluminiowa, co zapewnia jej dużą trwałość, ale też odporność na uszkodzenia. Warto też zwrócić uwagę na nadruk, który wykonany jest na tekstyliach odpowiednią technologią, zapewniającą głębię kolorów. Można tutaj wykorzystać technikę lateksową, ale i metodę sublimacji. Sam materiał jest obszyty silikonową uszczelką, co gwarantuje możliwość jego dobrego napięcia na profilach i uzyskanie idealnej gładkiej powierzchni. Tkaninę można podświetlać. W ten sposób zyska się jeszcze bardziej przyciągającą uwagę reklamę. Zaletą niewątpliwie jest również to, że jest to produkt wielokrotnego użytku, który cechuje niezwykle prosty montaż, ale też demontaż. Użytą tkaninę można nawet prać, a przy tym nie straci swoich właściwości. To najlepsze rozwiązanie do reklamy wewnętrznej, wykorzystywanej na wystawach fotograficznych, w muzeach, galeriach sztuki, na wernisażach, lotniskach czy w restauracjach.

Tkaniny do kasetonów można bez problemu dostosować do różnej formy reklamy, ale i przekazu. Można wykorzystać je w okazałych konstrukcjach. W tym przypadku grafika będzie znajdowała się na dużej powierzchni, ale tkaniny sprawdzą się też w reklamach małoformatowych i pełniących funkcję informacyjną. Uzyskanie świetnego efektu nośnika reklamowego w tym przypadku jest bardzo proste. Materiały tekstylne można zginać, ale i składać, a przy tym wydruk w żadnym stopniu nie zostanie uszkodzony.