Plakaty wielkoformatowy

Inwestycja w reklamę ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia rozpoznawalności firmy czy zwiększenie sprzedaży. Skutecznym rodzajem komunikacji z potencjalnym klientem jest citylight. Jest to rodzaj ulicznej reklamy zewnętrznej, która ma formę tablic ogłoszeniowych. Ma prosty przekaz i może pełnić rolę medium uzupełniającego, np. reklamy telewizyjnej.

Plakaty wielkoformatowe citylight – prosty przekaz i skuteczna forma

Citylighty należy umieścić w uczęszczanych miejscach. Dobrym tego przykładem są pasaże handlowe, przystanki, czy miejsca użytku publicznego. Pełnią one funkcję reklamową. Odbiorcami są w tym przypadku wszystkie osoby, które mijają ten rodzaj reklamy zewnętrznej. Materiałem ekspozycyjnym w tym przypadku mogą być plakaty wielkoformatowe. Tego typu nośniki reklamy można umieścić nawet w miejscach, gdzie inne rodzaje reklamy są zabronione. Dzięki citylightom komunikat reklamowy dociera do naprawdę sporej ilości odbiorców. To świetny wybór, gdy zamierzacie wystartować z nową kampanią, ale też gdy chcecie ugruntować swoją pozycję na rynku. Citylighty mają formę podświetlonej tablicy, wewnątrz której umieszcza się duże plakaty. Celem reklamy jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców, a dzięki dużym plakatom widoczność przekazu jest spora. Warto więc citylight umieszczać tam, gdzie często znajdują się duże skupiska ludzi. Zaletą takiego rozwiązania jest również fakt, że plakaty XXL nie są bardzo drogie, zatem można szybko i tanio przygotować naprawdę dobrą kampanię produktową. Plakaty reklamowe można umieścić w citylightach, które są podświetlane od tyłu świetlówkami bądź też energooszczędnymi diodami LED. Plakaty, które się w nich umieszcza powinny dobrze rozpraszać światło, dlatego tutaj bardzo dobrze sprawdza się drukowanie techniką solwentową, gdzie używa się atramentów pigmentowych. Plakaty citylight powinny mieć dobre nasycenie barw, ale też kontrast. Oczywiście znaczenie ma także odporność na zmienne temperatury. Nie mogą blaknąć pod wpływem promieni słonecznych.

Plakaty duży format – skuteczna forma reklamy w prostej odsłonie

Plakaty w citylightach zapewniają skuteczny przekaz. Warto umieścić je w centrach miast, ale ten nośnik reklamowy dobrze sprawdzi się np. w centrach handlowych, hotelach, urzędach czy nawet portach lotniczych. Przyciąga uwagę i zachęca do zapoznania się z daną ofertą. Przekaz w tym przypadku może być prosty. Wszystko zależy od rodzaju reklamy. Na pewno takie rozwiązanie może być uzupełnieniem kampanii telewizyjnej czy radiowej, ale może służyć zwiększeniu rozpoznawalności marki. Plakaty w citylightach powinny zaciekawić potencjalnych odbiorców i zachęcić ich do zapoznania się z ofertą. Wybierając taką formę reklamy możecie łatwo nią zarządzać. Przede wszystkim plakaty łatwo się wymienia. Co istotne, plakaty w citylightach nie są przytłaczające ani też nachalne. Nie od dziś wiadomo, że skuteczna reklama to taka, która dociera do dużej ilości osób, ale też zapewnia długi kontakt z odbiorcą. Plakaty umieszczone w citylightach wpisują się w skuteczną reklamę. Jeżeli zostaną umieszczone np. przy przystanku, to dotrą nie tylko do osób czekających na autobus czy tramwaj, ale też przechodniów czy rowerzystów. Kontakt odbiorcy z taką reklamą zazwyczaj trwa minimum kilka sekund, co przekłada się na skuteczność przekazu marketingowego. Forma jest atrakcyjna. Plakaty mogą być utrzymane w klasycznym stylu, ale można pozwolić sobie na reklamę bardziej oryginalną czy kreatywną. Wszystko zależy od rodzaju kampanii.

Reklama XXL, czyli dlaczego warto zdecydować się na plakaty citylight

Plakaty citylight można określić mianem reklamy XXL. Można umieścić je w miejscach niedostępnych dla innego rodzaju reklamy, np. w pobliżu przejść dla pieszych. Jeżeli konstrukcja citylight jest dwustronna, to istnieje możliwość zareklamowania dwóch usług albo też przygotowania jeszcze bardziej efektywnej kampanii. Oczywiście plakaty w dużych rozmiarach mają wysoką informacyjność. Można umieścić tam ważny przekaz albo skupić się tylko na przedstawieniu grafiki. Przy odpowiednim zaprojektowaniu ekspozycji plakaty cechuje naprawdę dobra estetyka.