Lico do kasetonu

Kasetony reklamowe są rzeczywiście jedną z najczęściej używanych form przekazu reklamowego. Jest to w pełni zrozumiałe, gdyż cechuje je skuteczność, funkcjonalność, ale też szerokie spektrum zastosowania. Warto wiedzieć, że kasetony mogą być formą reklamy outdoorowej i wewnętrznej. Bardzo ważną rolę pełnią w nich wymienne lica do kasetonów.

Lica do kasetonów – poznajcie rodzaje i wybierzcie najlepsze rozwiązanie

W reklamie wewnętrznej doskonale sprawdza się kaseton napinany z licem tekstylnym. Jest to elastyczny rodzaj lica, który można wykorzystać np. do kasetonów jednostronnych, ale i dwustronnych. Tego typu lica są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też bardzo dobrze utrzymują kolory. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że kaseton z licem napinanym łatwo utrzymać w czystości. Do reklamy zewnętrznej stosowane są kasetony winylowe, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, ale i promieniowanie UV. By naprężyć powierzchnię elastycznego lica kasetonu, należy zamocować folię winylową w aluminiowej ramie, która następnie montowana jest do pudła kasetonu. Umożliwia to łatwy montaż lica, a w razie konieczności szybką wymianę. Do napinania lica w kasetonach winylowych wykorzystuje się profile aluminiowe, w których nie stosuje się kleju, nitowania ani nawet skręcania. Zatem to niezwykle trwałe rozwiązanie, które może służyć na lata.

Lico z plexi – trwałość i niezawodność w najlepszym wydaniu

Lico z plexi można wykorzystać do kasetonów podświetlanych. Ten materiał jest łatwy w konserwacji, ale też dobrze się prezentuje. Można stosować go do kasetonów napinanych. Kasetony z licem z plexi mogą mieć podświetlenie LED. Dostępne są w wersji jednostronnej bądź dwustronnej. Jak wiadomo lico może być dobrym tworzywem do podświetleń. Grafikę nadrukowuje się np. metodą UV, choć można zastosować też folię translucentną. To rozwiązanie sprawdzi się nawet do bardzo dużych grafik reklamowych. Wykazuje odporność na silne podmuchy wiatru, ale też nasłonecznienie. Należy takie rozwiązanie wykorzystać tam, gdzie inne formy reklamy świetlnej nie mogą być używane.

Lico backlight – sposób na reklamę widoczną w dzień i w nocy

Lico może być miękkim materiałem backlight z nadrukiem, np. z podwójnym nasyceniem farby. Co istotne, taki wydruk reklamowy może mierzyć nawet 50 metrów długości. Oczywiście w tym przypadku stosuje się też wzmocnienia. Dzięki wykorzystaniu modułów LED reklama jest nie tylko bardziej widoczna, ale też jej koszty nie są wysokie. Kasetony alumininowe z licem napinanym backlight posiadają profil gładki, ale też wewnętrzną konstrukcję uszczelniającą. W kasetonach wewnętrznych stosuje się moduły zamknięte, przy czym moc nie powinna być niższa niż 0,8 W. Natomiast w kasetonach zewnętrznych także zastosowanie mają moduły zamknięte, przy czym moc jest wyższa i wynosi minimum 1,5 W. Zwróćcie uwagę jeszcze na to, iż oświetlenie LED musi posiadać klasę wodoszczelności minimum IP 67. Oczywiście taki kaseton winylowy może posiadać grafikę w technologii UV, przy czym zadruk może być bezpośredni, ale dobrze sprawdza się też wyklejenie foliami translucentnymi. Tutaj można osiągnąć naprawdę dobre nasycenie kolorów. Swoją drogą kasetony backlight są dość lekkie.

Kaseton z licem napinanym – jaka jest jego trwałość?

W zależności od technologii wykonania, a także miejsca ekspozycji kaseton napinany może być bardziej lub mniej narażony na uszkodzenia. Trzeba pamiętać o tym, że dobór nośnika jest uzależniony od miejsca, ale i sytuacji. Kaseton napinany jest niewątpliwie reklamą o uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED może być widoczny nawet 24/7 i to nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Kasetony z licem z plexi są najbardziej ekonomiczne i cieszą się dużą popularnością. Można je umieszczać np. na płaskich elewacjach budynku. Dla zwiększenia trwałości warto ramę pomalować proszkowo. Z kolei kaseton z licem napinanym najlepiej sprawdza się na dużych powierzchniach, gdzie nie występują łączenia. W tym przypadku lico wykonane jest z miękkiego materiału do podświetleń backlight. Również w tego typu konstrukcjach można zastosować grafiki w wersji matowej i na połysk.