Druk UV – co to jest?

drukarnia

Masz pytanie?
Zostaw wiadomość

W dzisiejszych czasach druk UV jest uznawany za coś naprawdę rewolucyjnego. To jedna z najnowocześniejszych technik stosowanych w druku cyfrowym. Jej zasada działania jest podobna do bardzo popularnych drukarek atramentowych. Na pewno masz taką w swoim domu.

Jedyna istotna różnica polega na tym, że druk UV jest wykonywany przy użyciu ciekłych tuszy polimerowych. Ich niewielkie krople rozpyla się na materiale. Kolejnym bardzo ważnym etapem jest utrwalenie go lampami LED. Emitują one światło UV. Właśnie dlatego mówi się o druku UV. Tego rodzaju drukowanie powoduje, że na materiale pozostaje cieniutka warstwa twardego polimeru.

Charakteryzuje się ona wyjątkową trwałością oraz odpornością na odpryskiwanie. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że druk UV daje możliwość wykonywania nadruków białym kolorem. Można to zrobić na przykład na szkle, wtedy będzie ono stanowiło tak zwany biały podkład. Jednocześnie spowoduje on, że nadruk właściwy stanie się bardziej wyraźny.

 

Na czym można wykonać druk UV?

Druk UV można wykonać praktyczna na każdym płaskim materiale. UV druk to bardzo dobry wybór, jeżeli chodzi o szkło. Za jego pomocą możesz wydrukować dekoracyjny panel do kuchni, zamiast kupować szkło laminowane. Pozostałe materiały odpowiednie do wykonywania druku UV to między innymi: drewno, PCV, metal, płyty meblowe, fornir, plexi oraz wiele innych materiałów. Dobra wiadomość jest taka, że możliwe jest również wykonywanie druku UV na materiałach elastycznych. Możemy do nich zaliczyć na przykład: folie, papiery, czy banery reklamowe. Przy użyciu technologii UV mamy również szansę drukowania na już gotowych przedmiotach. Możemy do nich zaliczyć między innymi drzwi i panele podłogowe.

 

Jakie są zalety druku UV?

Zmierzamy już do końca, więc przyszedł odpowiedni czas na drobne podsumowanie. Druk UV pozwala na przyspieszenie wykonywania zamówień. Nie ma już potrzeby wcześniejszego wykonywania nadruku na folii i przyklejania go na materiale właściwym. Zaletą druku UV jest również bardzo wysoka jakość.

Poproś o wycenę przez Email
 • icon

  Wyślij zapytanie na email
  info@antare.pl

 • icon

  Uzgodnijmy szczegóły
  współpracy

 • icon

  Zacznijmy działać!

quickContact