Czym ciąć pleksi?

serce

Masz pytanie?
Zostaw wiadomość

Z tego artykułu dowiesz się, jak i czym ciąć pleksi. Może zaczniemy od tego, że jest to bardzo dobrze znany wszystkim materiał konstrukcyjny. Wykorzystuje się go w wielu aplikacjach budowlanych. Niestety jego wadą jest to, że gdy kupujesz standardowe wymiary plexi, to musisz je dociąć do potrzebnego Ci rozmiaru.

 

Co będzie Ci potrzebne do cięcia pleksi?

Wiele osób załamuje ręce na tym etapie, ponieważ błędnie uważa, że jest to skomplikowany proces. Naprawdę do cięcia plexi nie będą Ci potrzebne żadne zaawansowane narzędzia, ani specjalne umiejętności. Jeżeli masz podstawową skrzynkę z narzędziami, to ona Ci w zupełności wystarczy.

Natomiast, jeżeli potrzebujesz wyciąć z plexi, jakichś bardziej skomplikowany kształt, to również możesz spróbować zrobić to własnymi siłami. Plexi jest materiałem banalnie prosty do obróbki. Musisz mieć tylko minimalne doświadczenia.

 

Porady dotyczące cięcia pleksi

Plexi w każdym sklepie standardowo możesz kupić w postaci płyt. Możesz najczęściej spotkać płyty plexi o grubości od 1 mm do nawet 20 mm. Pamiętaj, aby przestrzegać jednej bardzo prostej zasady. Im płyta plexi jest cieńsza, tym jej obróbka staje się prostsza. Natomiast, jeżeli będziesz miał do czynienia z płytami plexi o bardzo dużej grubości, to wtedy będą Ci potrzebne bardziej zaawansowane narzędzia. Wtedy praca pójdzie sprawnie.

Musimy tutaj jeszcze dodać, że najpopularniejsze płyty plexi do cięcia to te o grubościach 2 mm, 3 mm i 4 mm. Jeszcze raz pragniemy Ci przypomnieć, że im grubsza płyta plexi, tym opory cięcia plexi będą większe. To sprawi, że prosta czynność może się naprawdę skomplikować.

Do cięcia płyt plexi o dużej grubości najbardziej odpowiednie będą tradycyjne narzędzia. Jednak jest tutaj takie ryzyko, że jakość wykonanego cięcia niestety nie będzie zadowalająca.

 

Jak zabrać się do cięcia plexi?

Najprostszą i najbardziej popularną metodą cięcia plexi jest rozgrzany nóż. Nadaje się on do cięcia płyt plexi o niewielkiej grubości (około 2,3 lub 4 mm). Kolejnym sposobem cięcia płyt pleksi jest wykorzystanie do tego celu tak zwanego noża termicznego.

Poproś o wycenę przez Emai
 • icon

  Wyślij zapytanie na email
  info@antare.pl

 • icon

  Uzgodnijmy szczegóły
  współpracy

 • icon

  Zacznijmy działać!

quickContact